Min datter er 5 måneder og er min første..
Jeg synes egentlig heeeele tiden jeg skal forklare og forsvare hvad jeg gør.. eller ikke hele tiden, men rigtig tit! Det irritere mig egentlig ret meget.. og idag irreterede det mig grænseløst!
Bare lige for at komme med eks.:
Min datter har MEGET svært ved at falde i søvn af sig selv.. er dog blevet MEGET bedre det sidste tid.. men hun har svært ved at give sig hen til søvnen.. Hun ligger og kigger rundt og kan ikke finde ro.. også bliver hun overtræt.. så vi ligger en stofble over hovedet på hende.. så falder hun lynhurtig til ro og ligger og nusser den rundt i hovedet..
Men er du gal jeg har skulle forklare det SÅÅÅ mange gange.. og folk siger det hver gang, selvom jeg lige har forklaret det til dem sidste gang vi så hinanden..
Sidst min mormor sagde for minimium 5. gang "jamen kan hun nu få vejret" gik jeg ud og hentede en stofble, foldede den ud og stak over til hende.. prøv om du kan trække vejret her igennem.. Har du problemer med det? Nej.. så har hun det nok heller ikke og ville jo aldrig gøre det hvis hun ikke kunne lide det.. men selvom min datter kun er 5 måneder, så kender jeg hende nu engang bedst ogved det virker HVER GANG..
Ja undskyld mit opstød.. Men oplever i også den slags?
Anmeld