Vi har en Zero2Four babyjogger fra Babysam.
Styret kan ikke justeres, og da min mand er væsentligt højere end mig, har vi fået den med store hjul, hvilket beyder at styret sidder så det passer til ham, men jeg kan ikke rigtig bruge den. Så sørg for at få en der passer i højden, til den der skal bruge den. (vi købte bevidst efter at det var til min mand)
I kalechen er der et lille "vindue", man kan tage noget af det sorte stof af, og så er der et gennemsigtigt plastik lag, som man kan se ned til baby når man løber. Det synes min mand er super praktisk. Har set man også kan få det på enkelte almindelige klapvogne.
En anden praktisk ting, er at der er bremser på, og der er en "snor" som man skal sætte om armen når mna løber, så babyjoggerne ikke kan køre fra en hvis man f.eks løber ned af bakke, og falder.... eller bare kommer til at give slip..
Anmeld