I må virkelig undskylde at jeg skriver som ano.. Men jeg er ikke interesseret i at nogen fra min familie skal finde ud af noget om det her..
Mig og min kæreste er gået fra hinanden.. Men kom her til morgen til at sidde og snakke om at vi måske skulle prøve at få det til at fungere, da vi stadig elsker hinanden..
Så lå hans sygesikringsbevis på bordet, tænkte ikke videre over det.. Tager det så for at sidde og "lege" med det, have noget at lave mens vi snakker, hvor jeg pludselig mærker/ser at der er sådan noget hvidt pulver på.. Bliver virkelig sur og siger at jeg syntes det er svinsk at han sidder i mit hjem og tager stoffer, han ved hvor meget jeg er imod det.. Og siger bare at jeg skulle ikke have opdaget det og at han ikke skal stå til regnskab over hvad han laver.. Jeg siger så også nej, du skal ikke stå til regnskab for noget som helst.. Men du skal ikke tage stoffer i det hjem jeg bor..
Men når han siger, du skulle jo ikke have opdaget det, tænker jeg bare hvor mange gange har han så ellers gjort det, hvor jeg ikke skulle opdage det..!?
Syntes virkelig at han er en idiot at kunne finde på sådan noget i mit hjem..
Det værste af det hele er at igår aftes sad ham, hans bror og mig og snakkede om vi skulle finde ud af det igen og jeg gav udtryk for at hvis vi skulle finde ud af det igen, skulle han lægge stofferne 110% på hylden, for gad ikke gå i den der uvished om hvornår han kommer hjem og om han nu har taget stoffer osv..
Alligevel kan hans bror finde på at sidde og tage stoffer sammen med ham, selvom jeg havde givet udtryk for det ville jeg ikke have og det er sådan set den eneste betingelse jeg har/havde..
Jeg er virkelig chokeret over hans bror, for normalt kan man godt stole på ham, men åbenbart ikke.. Da jeg stod op i morges gik hans bror også i seng som det første da jeg kom ned, han sagde ikke engang godmorgen eller noget, så har lidt på fornemmelsen at han godt ved jeg ville blive sur hvis jeg fandt ud af det..
Er virkelig skuffet over dem begge 2
Men det værste er at jeg jo stadig elsker ham, men ved ikke om jeg kan byde mig selv det her liv..
Sorry - bare et trist brokke indlæg og ikke et hade indlæg..