Anonym skriver:
Kunne aldrig drømme om at dele rejsen op så han skulle afæeveres på en tilfældig station hvis det kommer dertil.. Det lyder godt nok lidt barskt det han har været udsat for.. Jeg ville selv flyve frem og tilbage med ham hvis det bliver aktuelt.. Men skal vi så byde min kærestes børn at de skal pendle på den måde?? Han har 2 der vil komme til at pendle hvor jeg har 1, er det ikke det samme??
Du bestemmer selv, hvad du udsætter dit barn for, og jeg håber meget, at jeres forhold består, for det vil være forfærdeligt at hive sit barn op med rode for at indgå i en allerede etableret familie med faste mønstre, i et fremmed hjem, uden netværk af nogen art kombineret med ny daginstitution.
Under alle omstændigheder er vi langt fra hinanden holdningsmæssigt i den her sag - jeg synes faktisk, at det er lidt hovedsløst at prøve at blive gravid, når I ikke engang har boet sammen endnu, det er ikke hverdag for jer, I er formentligt stadig forelskede, og så tror man ofte, at alt er lyserødt, men alene indkøringsproblemer med 2 sammenbragte familier kan skyde det hele i sænk.
Jeg håber, at det kommer til at gå godt for jer 
Anmeld