Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Skouboe skriver: Hej tøser,Jeg er ved at færdiggøre en tunika til en kunde og har lige brug for en mening - skal jeg sætte elastik i ærmerne, eller lade den være som den er?
Hej tøser,Jeg er ved at færdiggøre en tunika til en kunde og har lige brug for en mening - skal jeg sætte elastik i ærmerne, eller lade den være som den er?
Altså syntes den ser rigtig sød ud som den er - men måske nemmere at vurdere på- hvor løst den sidder
hi hi uden så kan rullepølse armene være der
lisbeth2910 skriver: hi hi uden så kan rullepølse armene være der
Ville helt klart vælge uden syntes den er sød som den er, men vil også vælge det af praktiske grunde....hvis den er af stof som skal stryges er det lettere at den er uden elastik i ærmerne
Skouboe skriver: Dødt løb... du er simpelt hen nødt til at poste et billede af rullepølsen med den på når du får den
Dødt løb... du er simpelt hen nødt til at poste et billede af rullepølsen med den på når du får den
Det lover jeg. Amar og halshug!
Syntes med så den får lidt pufærmer.
Men ser ud til at modtageren af tunika'en har talt
StephanieJ skriver: Syntes med så den får lidt pufærmer. Men ser ud til at modtageren af tunika'en har talt
Tror jeg er enig her...
JustAnotherName skriver: Tror jeg er enig her...
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128