MichellaMalou skriver:
hold da op men har os mange mens smerter nu 
men ja må nok tage en til men tror jeg venter med jeg er færdig med at bløde.. men går ud fra den er negativ.. da jeg har meget ondt nu som jeg plejer og der kommer lidt blod.. men plejer ikke og starte med at få brunt udflåd når jeg skal have den. den plejer bare og komme med det friske med det samme
Du kan godt have det man kander en biokemisk abort.
Dvs en lille abort, hvor ægget kortvarigt er blevet befrugtet men så ikke rigtigt er kommet videre. Livmoderen har forberedt sig..fået hormonelle beskeder om at et befrugtet æg er på vej, men så er ægget allerede gået til grunde og din krop skal så lige omstille sig til ikke at være gravid alligevel.
Så kan det godt opføre sig sådan med brunt udflåd først og så mens.
For ikek så mange år siden var der masser af kvinder der gik over tid, og så oplevde det du oplever og regnede med at de bare var lidt forsinkede. Men der havde man ikke muligheder for at teste som man har i dag.

Anmeld