Hejsa,
Åhh somtiden da bare går og går - jeg er herinde og læser en masse - men har ikke tid til at svare ret meget - det hele går virkelg op i børn børn og igen børn herhjemme:0)
Men nu er Arthur 2 1/2 måned og alt går meget bedre og nemmere. Han er meget nemmere og slet ikke ked af det på same måde mere. Han stor trives faktisk hvilket giver meget mere luft i hverdagen til ham og alt andet:0) Han blev sidst vejet i starten af Juni og der vejede han 5300 gram og var 60,5 cm lang - så han vokser med lynets hast:0)
Han sover hele natten fra mellem 21/23 og frem til kl 4/5 stykker - spiser og sover igen til omkring kl 7:0) Det er sååååååååååå skønt - dog har det været lidt spoleret den sidste tid da storebror Anton er ved at få 4 kindtænder,har ondt i ørerne og lider af seperationsangst i stor grad - og han er så vågnet mellem 0430/0500 hver morgen i 14 dage nu - det er hårdt - puha:0) Men han er også på rette vej nu - han sover nu bedre:0)
Ellers har vi det godt og nu til billeder af det seneste skud på stammen:0) Havde fået sat kamera på sort/hvid så det bliver lige sort/hvid billedspam:0)
Knus
Christina
Anmeld