mybaby-girl skriver:
Mange tak 
Nej, selvfølgelig vil man ikke rende rundt med kvalme, men jeg har det bare underligt at jeg ingen symptomer har
Dejligt, men føler mig sgu godt nok usikker ...
Med Oliver, havde jeg opkast hele min graviditet
Ikke rart, men kunne være rart med bare lidt, måske ømme bryster eller lign 
Hvis du forstår 
Jamen jeg forstår dig udemærket, for jeg havde det selv på samme måde.
Det er min første jeg venter, og jeg vidste jo ikke rigtig hvordan det "skulle" føles, men jeg følte mig ikke ret gravid. Det var først til NF-scanningen at jeg følte jeg fik endeligt bekræftet at den var god nok! 
Men når jeg tænker tilbage, så synes jeg da bare det er dejlig at jeg indtil videre har haft det så nemt. Jeg synes man hører om folk der døjer med det ene og det andet, og jeg har i bund og grund bare haft det super godt det meste af tiden.
Så jeg forstår dig godt, men prøv at nyde det i stedet for. Hvis der kommer kvalme senere, vil du garanteret længes efter den tid hvor du ikke mærkede noget.
Hvem ved, det kan også være du slipper helt for kvalme - bare fordi du havde kvalme sidste gang, betyder det jo ikke du får det denne gang.
Anmeld