Mette88 skriver:
Hej. min datter har fået skoldkopper, første dag fik hun ikke rigtig nogle, anden dag havde hun fået lidt flere.. Men hvor mange dage bliver der ved med at komme skoldkopper? Fordi jeg er bare så lettet over at hun er så glad, selvom hun har skoldkopper, hun har dog lidt feber, men hun spiser som hun plejer.. osv..
mvh. Mette
min store dreng fik skoldkopper i påsken.. og han har stadig nogle tilbage.. men han var også så massivt angrebet at lægerne var ved at tabe underkæben da de så ham
og han havde feber i næsten en uge..
der kan gå 5-10 dage, fra man er smitter til udslættet kommer, og alt efter hvor slemt man er angrebet kan de godt være der i et par uger eller 4 
Lillemanden har også fået dem nu, og han har også rigtig mange, dog har han ingen feber haft, og efter en uge, er de så småt på retur.. 
god bedring med din datter 
Anmeld