Åh holy moly. Mandag d. 9 maj fylder jeg 22, og søndag d. 8 fejrer jeg fødselsdag for familien. Vi bliver 11.. I hele mit liv har det altid bare været mine forældre der har holdt fødselsdagen for mig (de er skilt, så de har holdt hver for sig), og jeg skulle bare møde op. Nu er jeg jo så vidst blevet voksen! Haha. Så nu skal jeg holde den selv, og jeg er MEGA stresset, hvilket er tåbeligt, for det er jo bare til boller og kage!
Men har brug for opskrifter! Har først og fremmest brug for en god opskrift på boller, som smager godt med fx ost, syltetøj, nutella og leverpostej. De skal være nemme og ikke have for mange ingredienser, hvis det er muligt. De må gerne være grove.
Og så noget kageværk! Jeg er i tvivl om, hvad jeg skal tage med. Det skal ikke være indviklet, for jeg er dårlig til at bage, men jeg havde tænkt på nogle simple muffins, som jeg pynter med det der børnepynt fra dr. Oetker
Nogle gode lækre opskrifter?
Hilsen hende, der panikker over pludselig at skulle være voksen 
Anmeld